بهترین زمان پست گذاشتن در ماه رمضان

امروزه در اینستاگرام اکانت های مختلف وجود دارند که با فالوورهای کم و زیاد خود در حوزه های گوناگونی فعالیت می کنند. یکی از مهم ترین جزئیاتی که موجب برتری پیج می شوند، زمان پست گذاشتن است. جالب است بدانید که زمان پست گذاشتن در فصل های مختلف متفاوت است. این تفاوت در ماه رمضان بیشتر حس می شود، اما چگونه بدانیم که بهترین زمان برای پست گذاشتن در ماه رمضان چه ساعتی است؟ چند عامل بسیار مهم در جواب این سوال تاثیر گذار است. با ما همراه باشید که به این سوال پاسخ دهیم.

بهترین زمان پست گذاشتن در ماه رمضان

بهترین زمان برای پست گذاشتن در ماه رمضان برای بازدید بیشتر

به طور کلی برای آن که بهترین زمان برای پست گذاشتن در پیج خود را بدانید، باید با مخاطبان پیجتان آشنایی کاملی داشته باشید. بدانید که آن ها معمولا در چه روزهایی بیشتر در اینستاگرام فعال هستند و بیشتر در چه ساعاتی از این برنامه استفاده می کنند. در ادامه به چند عوامل بسیار مهم در این زمینه خواهیم پرداخت.

 • توجه به فالوورهای پیج: در این بخش باید از ترکیب جنسیتی فالوورها و بازه سنی آن ها مطلع شوید. دراین صورت با توجه به ویژگی های هر جنسیت و رفتارهای هر بازه سنی می توانید زمان آنلاین شدن و سلیقه مخاطبان خود را پیش بینی کنید. به این موضوع توجه نمایید که چه زمانی مخاطبین پیج شما اینستاگرامشان را چک می کنند؟ این مورد تا حد زیادی به تایم آزاد و غیرکاری فالوورهایتان بستگی دارد، به عنوان مثال اگر مخاطب های شما خانم های خانه دار هستند، معمولا در طول روز زمان آزاد بیشتری دارند. اگر فالوورهای شاغلی دارید، بهترین زمان پست گذاشتن بعد از ساعات اداری است. پس با آگاهی از شرایط فالوورها می توانید در بهترین زمان ممکن اقدام به گذاشتن پست نمایید، به طور مثال فرض کنید که پیج شما در زمینه تولید محتوا برای نوجوانان است. به دلیل این که در طول سال تحصیلی از صبح تا ظهر فالوورهایتان در مدرسه حضور دارند. با توجه به فالوور هایتان در ماه مبارک رمضان سعی کنید در زمان افطار پست نگذارید، زیرا مخاطبان شما در اینستاگرام حضور ندارند.
 • محتوای پیج: یکی از مهم‌ترین موارد پست گذاشتن محتوای پیج شما است. کسب و کارتان چیست؟ فروشگاه اینستاگرامی یا بلاگری؟ چه پست هایی آپلود می کنید؟ ویدئوهای سرگرم کننده یا ویدئوهای آموزشی؟ بهترین محتوا برای ماه رمضان چه محتوایی است؟
  شما باید تشخیص دهید که فالوورها در چه زمان هایی چه محتواهایی را ترجیح می دهند. نوع محتوای پیج در زمان مناسب انتشار تاثیر مهمی دارد، به دلیل این‌که اغلب افراد در ساعت های خاصی از روز محتوای خاصی را جستجو می کنند، بایستی به صورت پیوسته در اینستاگرام فعالیت کنید‌، برای مثال پس از ساعات کاری که افراد خسته هستند زمان مناسبی برای انتشار پست های آموزشی نیست، زیرا در این ساعات کاربران ترجیح می دهند محتوای سرگرم کننده تماشا کنند. در ماه مبارک رمضان سعی کنید از محتواهایی استفاده کنید که مربوط به ماه رمضان باشد.
 • تعامل با کاربران: تجربه تعامل با کاربرها بهترین گزینه به شمار می آید. بهتر است در زمان ها و روزهای مختلف پست بگذارید. از فالوورها نظرسنجی کنید. شما ابتدا باید بفهمید که اکثر کاربران شما چه زمان هایی وقت بیشتری برای دیدن پست های شما دارند. قبل از افطار یا بعد از افطار؟
  برای اطلاع از زمان حدودی پست اینستاگرام می توانید از ابزار نظر سنجی استوری استفاده کنید. در اینستاگرام میزان تعامل (لایک، کامنت، کلیک و ...) محتوای شما در زمان انتشار بسیار مهم است. به این دلیل که اینستاگرام آن را در ابتدا به درصدی از فالوورهای فعال شما نشان می دهد و بر اساس تعاملی که آن ها ایجاد می کنند، برای دیدن تعداد بازدیدکنندگان تصمیم می گیرد، بنابراین اگر درصد بیشتری از فالوورهایتان از پست شما دیدن کنند، اینستاگرام پستتان را به افراد بیشتری نمایش خواهد داد. پست شما با ایجاد تعامل بیشتر در کوتاهترین زمان ممکن، قابلیت ورود به صفحه اکسپلور را پیدا می کند، همچنین با دریافت لایک بیشتر می توانید رتبه بالایی را در هشتگ اینستاگرام کسب کنید. اگر پست خود را زمانی منتشر نمایید که افراد بیشتری آنلاین هستند، احتمال این‌که تعامل بیشتری ایجاد کنید، بالا می رود.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در ماه رمضان برای بازدید بیشتر

زمان مناسب پست گذاشتن در ماه رمضان

در پایین صفحه Audience شما می توانید نمودارهای زمانی پیج را ببینید. نمودارهای مذکور بیانگر فعالیت فالوورهایتان در روزها و ساعات مشخصی است. پس با بررسی این اطلاعات می توانید در بهترین زمان ممکن اقدام به گذاشتن پست نمایید.

 • بازه زمانی 4 تا 6: در این بازه فالورها برای سحری بیدار می شوند و معمولا بعد از بیدار شدن آن ها دوست دارند متوجه بشوند که دیشب در اینستاگرامشان چه گذشته است، پس احتمال چک کردن اینستاگرام زیاد خواهد بود. ولی در برخی موارد تعداد بازدیدها کم بوده و موجب می شود بازدهی خوبی را نداشته باشید.
 • بازه زمانی 11 تا 14 ظهر: این بازه زمان استراحت است. فالوورهایتان که در محل کار مشغول هستند، احتمالا در زمان استراحت، سری به اینستاگرامشان می زنند. سعی کنید در این تایم محتواهای عکسی پست کنید، چون ممکن است فالوورها امکان دیدن فيلم را نداشته باشند.
 • بازه زمانی 5 تا 7عصر: یکی از بهترین زمان ها برای پست موضوعات کمدی و سرگرمی این ساعات است، زیرا اغلب افراد در این ساعت کارشان تمام شده و به خانه بر می گردند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، در این زمان میزان بررسی اینستاگرام در رتبه بالایی قرار می گیرد.
 • بازه زمانی 8 تا 1 شب: تجربه نشان داده بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و البته موثرترین زمان بین 8 تا 1 شب است. فالوورهایتان بعد از افطار در حال استراحت هستند و بالاترین بازدید در این ساعت است، پس این ساعت بهترین زمان برای پست کردن ویدئو آموزشی محسوب می شود.

زمان مناسب پست گذاشتن در ماه رمضان

 روش دیگر برای مطلع شدن از این موضوع بررسی پیج های قوی است که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند. کافی است مدت زمانی را برای چک کردن این پیج های زمان بگذارید که متوجه شوید که چه تایم هایی پست منتشر می کنند و این‌که چه تایم هایی بازدید پست هایشان بیشتر است، بدین ترتیب پست های پیج خود را در ساعات شلوغ و مناسب منتشر می کنیم که کاربران بیشتری از مطالب شما بازدید کنند. در زمینه بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام نمی توان برای همه پیچ ها نکته یکسانی گفت، اما در حالت کلی این مطالب می تواند به پیشرفت پیجتان کمک کند. در واقع برای دانستن بهترین زمان برای پست گذاشتن در ماه رمضان باید شناخت کاملی از فالورهای خود داشته باشید. فالوو با ما این مطلب را برای آگاهی بیشتر شما فراهم آورده است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید با مشاوران فالوو با ما در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه