فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ تا کی ادامه دارد؟

در پی فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ ، بسیاری از افراد به دنبال یافتن راه حلی برای وصل شدن سریع و آسان به آن ها هستند. زیرا اغلب کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعالیت مجازی خود را در این دو پیام رسان پایه گذاری کرده اند و با فیلترینگ آن ها کسب و کار این افراد نیز با مشکل مواجه شده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می ‌خواهید بدانید فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ تا کی ادامه دارد بهتر است فالو با ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید. اگرچه دولت بیانیه و دستور واضحی در مورد باز شدن فیلترینگ این اپلیکیشن ها را  ارائه نکرده است؛ اما بسیاری از کاربران این دو برنامه همچنان امید به باز شدن آن ها دارند.

فیلتر شدن اینستاگرام تا کی ادامه دارد

مبحث صیانت از فضای مجازی و اینترنت مدت های طولانی به عنوان یک مبحث داغ در دولت و در مجلس مطرح بود و کسانی که موافق با مقوله صیانت بودند همیشه به دنبال فیلتر کردن اینستاگرام و کنترل کردن فعالیت های آن نیز بودند. شدت یافتن فیلترینگ موجب شد تا موافقان طرح صیانت از فضای مجازی با کمال میل اینستاگرام و اینترنت را فیلتر کنند و حتی گوگل را نیز به سایت های ملی محدود نمودند. اگرچه که فیلترینگ گوگل باز شد و افراد به تمام سایت های گوگل دسترسی دارند؛ اما همچنان فیلتر اینستاگرام و واتساپ پابرجاست و این دو اپلیکیشن پرطرفدار و پر متقاضی فیلتر هستند. در حال حاضر باز شدن این دو اپلیکیشن فقط با وی پی ان امکان پذیر است و کسانی که در این اپلیکیشن مشغول به فعالیت هستند، می توانند با نصب وی پی ان های متعدد به صورت محدود به این اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشند. ناگفته نماند که وصل کردن وی پی ان بر روی گوشی می ‌تواند تاثیرات مخربی بر روی گوشی های اندروید و سیستم عامل تلفن های همراه داشته باشد. با حال زمان مشخصی برای پایان یافتن فیلتر اینستاگرام مشخص نیست. 

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
اسم افکت های معروف اینستاگرام
فیلتر شدن اینستاگرام تا کی ادامه دارد

فیلتر واتساپ کی باز میشه

اغلب کسانی که فروشگاه های اینترنتی دایر کرده بودند؛ راه ارتباطی خود با مشتریان را در واتساپ ایجاد نموده بودند. این افراد نیز در هنگام فیلترینگ واتس آپ دچار اختلال و مشکل در برقراری ارتباط با  مخاطبین و مشتریان خود شدند. همچنین بعد از فیلترینگ تلگرام؛ واتساپ به یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین پیام رسان ها در بین مردم عادی نیز تبدیل شده بود. به همین جهت نیز فیلتر کردن واتساپ باعث نارضایتی بسیاری از افراد شده است و آن ها به دنبال یافتن بهترین جایگزین برای واتساپ می گردند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که با فیلترینگ واتساپ دچار اختلال در کار و زندگی روزانه خود شده اید بهتر است که حتما به فکر یک جایگزین مناسب برای این اپلیکیشن باشید. زیرا زمزمه هایی مبنی بر عدم باز شدن فیلترینگ واتساپ وجود ندارد، و از آنجایی که دولت به دنبال صیانت از فضای مجازی می گردد امکان دارد که یا این اپلیکیشن را به زودی باز نکند، و یا اینکه این پیام رسان نیز به سرنوشت تلگرام دچار شود و برای همیشه فیلتر باقی بماند. 

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:

فیلتر واتساپ کی باز میشه

واتساپ و اینستاگرام کی وصل میشه

 در پی شدت یافتن فیلترینگ, واتساپ و اینستاگرام با شدت بسیار بالایی فیلتر شده بودند که حتی با وجود فیلترشکن نیز باز نمی شدند. اما اکنون دیده شده است که با فیلتر شکن های قوی امکان باز شدن این اپلیکیشن ها وجود دارد و شاید شما بتوانید همچون تلگرام به این دو اپلیکیشن به وسیله فیلتر شکن دسترسی داشته باشید. در صورتی که استفاده از واتساپ و اینستاگرام برای شما بسیار حیاتی و ضروری است، تنها با استفاده از وی پی ان می توانید به اکانت و صفحه خود دسترسی داشته باشید. البته همانطور که قبلا هم گفتیم از آنجایی که فیلترشکن ها باعث آسیب جدی به سیستم عامل اندروید گوشی شما می شوند، بهتر است که استفاده از آن ها را به حداقل خود برسانید تا بد افزار ها وارد گوشی شما نشوند. .بهتر است در صورتی که برای شما امکان پذیر باشد اپلیکیشن دیگری را جایگزین این دو پیام رسان نمایید. در غیر این صورت به دلیل اینکه در حال حاضر هیچ اطلاعیه ای برای زمان وصل شدن واتساپ و اینستاگرام وجود ندارد امکان اتصال به این دو اپلیکیشن وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه