سبد خرید / 0
لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست

لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست؟ لوکیشن اکسپلور، قابلیتی است که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا پست‌های مربوط به منطقه خاصی را جستجو و مشاهده کنند. استفاده از لوکیشن اکسپلور اینستاگرام، تاثیر زیادی در معرفی پیج یا کسب و کار شما در سطح منطقه مورد نظرتان دارد. در مقاله پیش رو، مطالبی درباره لوکیشن اکسپلور اینستاگرام جمع آوری کرده‌ایم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره لوکیشن اکسپلور به دست بیاورید، با ما همراه باشید.

 راهنمای جامع لوکیشن اکسپلور اینستاگرام

همان طور که می‌دانید اکسپلور اینستاگرام، بخشی است که در آن می‌توانید پست‌های محبوب با پست‌هایی که به نوعی برای شما جذاب هستند مشاهده کنید. پست‌های اکسپلور اینستاگرام بر اساس محتوایی که لایک یا ذخیره کرده‌اید، برای دیگران فرستاده‌اید یا کامنت گذاشته‌اید و ... انتخاب می‌شوند. حال با استفاده از لوکیشن اکسپلور، امکانی برای شما فراهم شده تا پست‌های مربوط به موقعیت جغرافیای خاصی را مشاهده کنید.
کافی است در اینستاگرام، آیکون ذره بین در کنار آیکون خانه را کلیک نمایید. وقتی وارد بخش اکسپلور شدید، در بالای صفحه ذره بین دیگری مشاهده خواهید کرد. در این قسمت، لوکیشن مورد نظر خود را تایپ کنید. نام لوکیشن می‌تواند فارسی یا انگلیسی باشد. برای مثال بام تهران را تایپ می‌کنید. قسمت راست و پایین کیبورد، روی دکمه ذره بین کلیک کنید. با این کار، چند Tab یا سربرگ در بخش بالای صفحه نمایش داده می شوند.

راهنمای جامع لوکیشن اکسپلور اینستاگرام

این Tabها عبارتند از:

  • Top
  • Accounts
  • Audio
  • Tags
  • Places

با کلیک روی تب Places پست‌ها با لوکیشن مورد نظر (مثلا بام تهران) برای شما نمایش داده می‌شوند. می‌توانید این پست‌ها را پیمایش یا باز کنید و ببینید محتوای مربوط به لوکیشن مورد نظر شما چه چیزهایی هستند.

اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست؟

در بخش قبلی راهنمای جامع لوکیشن اکسپلور اینستاگرام را توضیح دادیم. به این ترتیب متوجه شدید لوکیشن اکسپلور در اینستاگرام چیست. دیدیم که چگونه می‌توان با یک جستجوی ساده در اکسپلور، به پست‌ها با لوکیشن مورد نظر دست پیدا کرد. حال می‌خواهیم بدانیم اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست. اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا از چند جهت قابل بررسی است.
اول اینکه تصور کنید رویداد (event) خاصی در حال برگزاری است. برای مثال جشنواره فیلم ونیز. این رویداد در لوکیشن ونیز برگزار می‌شود. بنابراین در روزهایی که جشنواره ونیز بر قرار است، می‌توانید با جستجوی این لوکیشن در اکسپلور (به شکلی که در بخش قبلی گفتیم) پست‌های مربوط به ونیز را مشاهده نمایید.
با توجه به مثالی که گفتیم، اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا برای کسب و کارها به این صورت است که می‌توانید از فعالیت رقبا در بازه‌های زمانی خاص در لوکیشن خاص مطلع شوید. اگر کسب و کار شما هم در رویداد مذکور حضور دارد، قرار دادن تگ لوکیشن بر روی پست‌ها، مفید خواهد بود. چرا که کاربران، پست‌های شما را در لوکیشن اکسپلور مشاهده خواهند کرد.

راهنمای جامع لوکیشن اکسپلور اینستاگرام 

در چنین مواقعی (یعنی وقتی لوکیشن نقش محوری رویداد را دارد) استفاده از تگ لوکیشن و به دنبال آن، لوکیشن اکسپلور اینستاگرام، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. بنابراین پست‌های شما با تگ لوکیشن مورد نظر، شانس بیشتری برای دیده شدن دارند. البته توصیه می‌کنیم از لوکیشن‌های واقعی برای پست‌ها استفاده کنید.
علاوه بر مثالی که بررسی کردیم، می‌خواهیم بدانیم سایر مزایا و اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست؟ اگر کسب و کاری را اداره می‌کنید که موقعیت جغرافیایی آن، تاثیر مهمی در اعتبار کسب و کار دارد، می‌توانید از تگ لوکیشن برای معرفی بیشتر استفاده کنید. برای مثال کسب و کار شما در شهر تهران است و به این ترتیب خدماتی مانند خرید حضوری یا تحویل کالا در زمان کوتاه، برای کاربران تهرانی حائز اهمیت خواهد بود. بنابراین شما تگ لوکیشن را خالی نمی‌گذارید و موقعیت جغرافیایی کسب و کار خود را مشخص می‌کنید.
مثلا فروشگاه آنلاین لوازم آرایش که لوکیشن آن در فرمانیه تهران است. می‌توانید این لوکیشن را با توجه به محتوا برای همه یا بعضی از پست‌ها فعال کنید. البته به خاطر داشته باشید که لوکیشن کسب و کار شما هر جایی می‌تواند باشد. مثالی که ذکر کردیم فقط محدود به تهران یا شهرهای پر جمعیت نیست. برای مثال اگر کسب و کار شما در شهر کوچکی قرار دارد، و برای فروش بیشتر، بر منطقه خودتان تمرکز کرده‌اید، در نتیجه تگ لوکیشن روی پست‌های اینستاگرام، کسب و کار شما را در منطقه مورد نظرتان به کاربران بیشتری معرفی خواهد کرد.

اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست؟

علاوه بر این، در مثالی که بررسی کردیم تا نشان دهیم اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستاگرام چیست، لازم است به نکته مهم دیگری نیز بپردازیم. الگوریتم‌های اینستاگرام تگ لوکیشن پست‌ها را در نظر می‌گیرند تا به کاربران مناسبی نمایش دهند. برای مثال کاربری به خرید پوشاک علاقه دارد. حال به شهر دیگری سفر کرده و با جستجوی نام هتل‌ها، مراکز تفریحی و... به اینستاگرام نشان داده که در لوکیشن همیشگی خود نیست. در چنین شرایطی الگوریتم‌های اینستاگرام دست به کار می‌شوند تا پیج اینستاگرام کسب و کارهای مرتبط با پوشاک (و با تگ لوکیشن شهر مورد نظر) را، در اکسپلور کاربر نمایش دهند.
هیچ یک از پست‌هایی که در اکسپلور مشاهده می‌کنید به صورت اتفاقی نمایش داده نمی‌شوند بلکه الگوریتم‌های هوشمند اینستاگرام، جزییات کوچک و بزرگ از اطلاعات در دسترس را به کار می برند تا مناسب‌ترین و جذاب‌ترین محتوا را به شما نمایش دهند و برای مدت بیشتری شما را در اینستاگرام مشغول کنند.

اهمیت لوکیشن اکسپلور در اینستا چیست؟
با توجه به مواردی که درباره اهمیت لوکیشن اکسپلور و به طور کلی تگ لوکیشن گفتیم، متوجه شدید این قابلیت می‌تواند در خدمت معرفی بهتر کسب و کار در بستر اینستاگرام باشد. همچنین برای جذب کاربران در منطقه مورد نظر شما، مفید واقع شود.
در انتهای مقاله اجازه بدهید راجع به یکی از قابلیت‌های قدیمی اینستاگرام صحبت کنیم. قابلیتی که لوکیشن استوری‌ها را نمایش می‌داد. شایان ذکر است که این قابلیت در اکتبر سال ۲۰۲۱ حذف شد. برخی کاربران قابلیت لوکیشن استوری‌ها را مشکل ساز می‌دانستند. معمولا آثار مخرب این ویژگی را می‌شد در استوری‌های Live سلبریتی‌ها یا پیج‌های مشهور اینستاگرام مشاهده کرد. به هر حال به یاد داشته باشید که در زمان نگارش این مطالب (سپتامبر ۲۰۲۲)، لوکیشن استوری در اینستاگرام وجود ندارد.
در آخر چنانچه برای جذب فالوور و معرفی کسب و کار، نیاز به مشاوره تخصصی دارید، با مشاوران سایت فالو با ما تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه